l| AF@C@N J0JUK |l
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

l| AF@C@N J0JUK |l

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın

2 posters
YazarMesaj
ReasTa

ReasTa

İşletim Sistemi : Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın Yk-vista-ultimate
Takım : Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın 1447
Rep :
Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın Right_bar_bleue

Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın Empty
MesajKonu: Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın   Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın Icon_minitimeÇarş. Kas. 19, 2008 10:12 pm

OnceLikle Merhabalar Arkadaslar. . .

Elektrik gidip geldiği zaman veya kasa güç kaynağına bağlı olan güç kablosunu çekip taktığınız zaman sisteminiz kendiliğinden çalışmaya başlayabilir. Bu, bir sorun olmamakla beraber anakartın BIOS'u tarafından değiştirilebilen bir özelliktir.

Bazı anakart markaları tarafıdan "Restore on AC Power Loss", bazıları tarafından "Power Fail Status" veya benzer şekilde ifade edilen bu özellik, sisteme gelen elektrik kesildiğinde ve tekrar geldiğinde, güç kaynağının sisteme tekrar güç verip vermeyeceğini belirliyor. Sürekli çalışması gereken sistemlerde, elektrik gidip gelse bile bu özellik sayesinde sistem otomatik olarak tekrar çalışır ve sistem kaldığı yerden çalışmaya devam eder.

Bu özelliği değiştirmek için anakartınızın BIOS'una girip, güç yönetim seçeneklerine (Power Management Setup) girmeniz gerekiyor. Burada "Restore on AC Power Loss" veya "Power Fail Status" şeklinde bir ayar menüsü göreceksiniz. Bu özelliğe ait genelde 3 seçenek vardır:

* Always off: Elektrik kesilip gelse veya güç kablosunu çıkartıp taksanız bile sistem kapalı kalmaya devam edecektir. "Sistemim kendiliğinden açılıyor" şikayetinde bulunan kullanıcılar bu seçeneği kullanmalıdır.

* Always on: Sistem kapalıyken bile elektrik kesilip gelse veya güç kablosunu çıkartıp taksanız, sisteme otomatik olarak elektrik verilecek ve çalışmaya başlayacaktır.

* Last State: Eğer sisteminiz açıkken elektrik gidip gelirse ve güç kablosunu çıkartıp takarsanız, sistem tekrar açılacaktır. Ama sistem kapalıyken elektrik gidip gelirse veya güç kablosunu çıkartıp takarsanız sisteme elektrik verilmeyecektir; yani sistem otomatik açılmayacaktır.

Aşağıda, ABIt ve MSI anakartların BIOS'undaki güç yönetim seçeneklerinden alınan resimleri görebilirsiniz.
Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın 59315653lb7
Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın 69695679qe3
FasTDeviL ADMİN

FasTDeviL ADMİN

İşletim Sistemi : Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın Yk-xp
Takım : Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın 1447
Rep :
Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın Left_bar_bleue999 / 100999 / 100Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın   Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın Icon_minitimePerş. Kas. 20, 2008 2:51 pm

la bunun olması ıcın pcsısı cok dusuk olması lazım bu dewırdede yok Very Happy Very Happy
ReasTa

ReasTa

İşletim Sistemi : Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın Yk-vista-ultimate
Rep :

MesajKonu: Geri: Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın   Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın Icon_minitimePerş. Kas. 20, 2008 7:43 pm

ben genel olarak söyledim pc için de değil bu power için geçerli bazı kişilerde var
FasTDeviL ADMİN

FasTDeviL ADMİN

İşletim Sistemi : Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın Yk-xp
Rep :

MesajKonu: Geri: Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın   Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın Icon_minitimeCuma Kas. 21, 2008 12:28 am

hmm gusel Very Happy

Elektrikler Gidip Geldiğinde Bilgisayarınız Tekrar Açılıyorsa Bir Bakın
1 sayfadaki 1 sayfası